• ŠACH

• Gymnázium bilingválne patrí medzi stredné školy, ktoré rozvíjajú a podporujú rozvoj strategického myslenia aj prostredníctvom kráľovskej hry ŠACHY. V prípade, že vás táto hra oslovila alebo je stredobodom vášho rozvoja a záujmu, využite nasledujúce možnosti, ktoré naša škola ponúka.

1. Som na škole hlavným zodpovedným učiteľom v oblasti šachu. V prípade otázok, nápadov či problémov v oblasti šachu ma neváhajte kontaktovať.
          2. Ak sa nájdu záujemcovia, ktorí nevedia hrať šach a chceli by sa ho naučiť, ozvite sa, nájdeme čas a spôsob, ako vás zasvätiť do pravidiel a tajov tejto hry.
          3. Mnoho hráčov šachu priznáva veľký vplyv tejto hry na svoj život. Dlhodobé venovanie sa šachu pomáha zlepšovať koncentráciu, zvyšuje trpezlivosť, schopnosť strategického plánovania a predvídania a mnohé iné zručnosti. Mohli by to byť dostatočné dôvody dať tejto hre šancu a nahliadnuť do jej tajomstiev.
          4. Na škole sa nachádza niekoľko šachovníc. V prípade zvýšeného záujmu, suplovanej hodiny alebo z iného dôvodu je možné požičať si šachovnice z vrátnice do triedy.
          5. Tréning šachových taktík či možnosti hrania proti hráčom celého sveta je možné na mnohých webových stránkach aj mobilných aplikáciách, napr. chess.com. (môj nick je Mraque)
          6. Ak máte chuť súťažiť, môžete sa zapojiť do šachových súťaží organizovaných školou (PríDeň, Deň prevencie, GBZA vs. GVARZA) alebo do súťaží rôzneho typu určených pre stredné školy (Majstrovstvá stredných škôl, O pohár riaditeľa ŽSK a pod.).
          7. Hráči šachu sa neustále zdokonaľujú nielen samotnou hrou, ale aj štúdiom šachovej literatúry, teórií otvorení, stratégií a taktík, či už v podobe klasickej literatúry dostupnej v knižniciach alebo prostredníctvom videí a manuálov na internete.